بهترین سمعک برای سالمندان چیست ؟ بررسی ویژگی ها

بهترین سمعک برای سالمندان

بهترین سمعک برای سالمندان

بهترین سمعک برای سالمندان چه ویژگی هایی دارد ؟ سمعک دستگاه کوچکی است که کار آن تقویت کردن صدا می باشد. سمعک ها با توجه به سطح تکنولوژی به کار رفته در آن ها، به میزان قابل توجهی شنوایی افراد را تقویت و بهبود می بخشند.  از این طریق افراد کم شنوا صداها را بهتر و با کیفیت مطلوب تر دریافت می کنند. بهترین گزینه برای جبران مشکل کم شنوایی، استفاده از سمعک های با کیفیت مطلوب و قیمتی مناسب یا به عبارتی بهترین سمعک برای سالمندان می باشد.

سمعک در انواع و تقسیم بندی های مختلف و برای استفاده گروه های سنی متفاوت طراحی، تولید و عرضه می شود. خرید سمعک برای انواع گروه سنی، متناسب با نیاز آن ها، لازمه توجه به نکات مهم می باشد. عدم توجه به هر یک از نکات ذکر شده در ادامه مطلب، شما را با مشکلاتی مواجه خواهد کرد. اگر به دنبال هدیه ای ایده آل برای خوشحال کردن سالمندان عزیز می باشید، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

مشکلات سالمندان کم شنوا

انتخاب بهترین سمعک برای سالمندان می تواند مشکلات ناشی از کم شنوایی آن ها را حل کند. سالمندان عزیز ممکن است به دلیل مشکل شنوایی که دارند خود را از اجتماع دور کنند چرا که در این صورت برقراری ارتباط با بقیه خیلی دشوار است. مثلاً در صورتی که چند نفر با هم در حال صحبت کردن باشند. سالمندانی که مشکل شنوایی دارند نمیتوانند روی مکالمه خودشان با طرف‌ مقابل متمرکز شوند. زیرا صداها خیلی زیاد است، فرد کم شنوا قادر به ادامه مکالمه نخواهد بود و با مشکل مواجه می شود. به همین دلیل ترجیح می دهند که از اجتماع کناره‌ گیری کرده و منزوی و گوشه گیر باشند.

از دیگر مشکلات سالمندان کم شنوا، تکرار کلماتی مانند چی؟ چی  گفتی ، یک بار دیگه تکرار کن و دریافت نامفهوم و بعضی اوقات هم دریافت یک مفهوم دیگر از مکالمات خود با بقیه می باشند.

این افراد فکر می ‌کنند که اگر بلندتر صحبت کنند، طرف مقابل صحبت های آنها را بهتر و بیشتر دریافت و درک می کنند؛ بنابراین همیشه بلند صحبت می کنند.

این عزیزان به دلیل مشکلی که دارند نمی توانند در نماز جماعت یا دعا های که به طور دسته جمعی خوانده می‌ شود، شرکت کنند. بدین ترتیب حس می کنند که برای حضور در اجتماع مناسب و مفید نیستند. از ارتباطات اجتماعی کناره گیری می کنند.  بهترین راه حل این مشکلات خرید بهترین سمعک برای سالمندان می باشد.

مشکلات سالمندان کم شنوا

 

خرید سمعک

برای خرید بهترین سمعک، ابتدا شخص با مراجعه به دکتر تست شنوایی می دهد و بعد از سنجی شنوایی سنجی و تعیین درصد ناشنوایی، سمک مورد نیاز تجویز می شود.

هدف از زندگی کردن فقط گذراندن وقت نیست بلکه هر چیزی در جای خودش حائز اهمیت است. این طوری نیست که بگوییم این مشکل در دوران سالمندی اتفاق افتاده است،  حتی اگر نمی شنوند هم خیلی مهم نیست. زیرا که تمام وقت در خانه هستند و مشکل خاصی پیش نمی آید. بیشتر اوقات شاهد این موضوع هستیم که سالمندان به غیر از مشکل شنوایی، مشکلات دیگری از قبیل، مشکلات مربوط به تحرک یا بیماری قلبی دارند‌. این قبيل افردا چون تمام وقت در خانه هستند نسبت به تماشای برنامه های تلویزیونی یا گوش دادن به رادیو تمایل نشان می دهند‌. و نیز دریافت هر چه بهتر صدا ها و تعاملات اجتماعی برایشان خیلی پرشور تر و خوش آیند تر از تنهایی است. پیشنهاد می کنیم متناسب با نیاز سالمندان سمعکی تهیه کنید و زندگی سرشار از شور و نشاط را به سالمندان عزیز هدیه دهید.

در ادامه مطلب سعی داریم به معرفی انواع سمعک و بهترین سمعک برای سالمندان بپردازیم. شما را به مطالعه ادامه مطلب دعوت می کنیم.

انواع سمعک

سمعک ها دو نوع هستند: سمعک های که با باتری کار می کنند، سمعک های که قابل شارژ هستند.

انواع سمعک هوشمند

  • سمعک داخل گوشی
  • سمعک پشت گوشی
  • سمعک داخل کانال
  • سمعک نامرئی

بهترین سمعک برای سالمندان کدام است؟

بعد از این که تست شنوایی سنجی انجام گرفت و مشخص شد که تا چه حدی از صدا ها قابل دریافت و چه حد دیگری از صدا ها برای سالمندان کم شنوا نا مفهوم و قابل درک می باشد. درصد کم شنوایی مشخص می شود. از ویژگی های حائز اهمیت در تهیه سمعک برای سالمندان، اندازه سمعک می باشد. سالمندان با توجه به وضعیت جسمانی شان برخی از آنها توانایی تنظیم زود به زود سمعک را ندارند؛ بنابراین سمعک باید در اندازه ایده آل خود باشد تا به آسانی بتوانند آن را جا به جا و تنظیم کنند.

 کیفیت سمعک نیز باید مورد توجه قرار بگیرد. نباید زود شارژ تمام کند یا نیاز باشد که باتری‌ آن عوض شود.

سمعک باید متناسب با محیطی باشد که سالمندان در آنجا تعامل و ارتباط دارند. برای مثال اگر با مکان پر سروصدای ارتباط داشته باشند باید تکنولوژی به کار رفته در سمعک متناسب با این محیط باشد‌. سمعک عادی برای این محیط جواب گو نیست. باید سمعکی پیشرفته تهیه شود.

 قالب گوش نیز مهم است اگر سمعک درست در سر جای خودش قرار نگیرد، نمیتواند عملکرد خوبی در جهت بهبود سلامت شنوایی فرد ارائه دهد.  پس حتما به این نکات در هنگام تهیه بهترین سمعک برای سالمندان  دقت لازم را داشته باشید‌. ایده آل ترین سمعک برای سالمندان کم شنوا، سمعک های پشت گوشی می باشد.

بهترین سمعک برای سالمندان کدام است؟

 

مناسب ترین سمعک کدام است؟

سمعک ها در طرح ها و انواع مختلفی تولید و عرضه می شوند. شما می توانید با توجه به نیاز سالمندان کم شنوا، در معرض چگونه محیطی قرار دارند، درصد کم شنوایی که دارند، سلیقه آنها، بودجه ای که می توانید برای سمعک بپردازید، آیا مشمول بیمه می شوید یا نه؟ مناسب ترین سمعک را جهت بهبود و ارتقای کیفیت شنوایی خریداری کنید.

می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر برای خرید بهترین سمعک برای سالمندان با مشاوران مجرب و حرفه ای سمعک شناسی که آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند، تماس بگیرید. مشاوران توانای سمعک شناسی می توانند شما را برای خرید سمعک راهنمایی کنند.

قیمت سمعک

سمعک ها با توجه به سطح تکنولوژی به کار رفته در آن ها، درجه تقویت کنند گی صدا، اندازه سمعک، شرکت تولید کننده سمعک و … قیمت های متفاوتی دارند. هر شرکت با توجه به موارد نام  برده شده، انواع قیمت ها را برای سمعک تولیدی خود در نظر می گیرند.

تولید کنند گان سمعک

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و صنعت استفاده از انواع سمعک در دنیا برای افراد کم شنوا به منظور بهبود شنوایی با رشد چشم گیری مواجه بوده است. انواع  شرکت های خارجی و داخلی به تولید متنوع ترین سمعک ها، با کیفیت ترین سمعک ها و سمعک های با قیمت مناسب اقدام می کنند.

این شرکت ها قیمت و کیفیت محصولات خود را تضمین می کنند. شما می توانید به صورت اینترنتی سمعک مورد نیاز خود را سفارش داده، در کم ترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *