تفسیر تست abr چگونه است؟

تفسیر تست abr

تفسیر تست abr چگونه است ؟ همانگونه که می دانید گوش انسان به واسطه سه قسمت خارجی، میانی و داخلی می‌تواند قابلیت شنوایی خود را به راحتی حفظ کند. اگر با انواع تست شنوایی سنجی آشنایی داشته باشد قطعا تا به حال نام تفسیر تست abr را شنیده اید. با این تست و آزمایش پاسخ شنوایی ساقه مغز مورد ارزیابی قرار می گیرد که بتوان به واسطه آن برای انواع تست های شنوایی نتایج قابل قبولی را در نظر گرفت. در این مطلب به بررسی تفسیر تست abr خواهیم پرداخت.

تفسیر تست abr

 با استفاده از تفسیر تست abr می توان غربالگری کودکان ، نوزادان و افراد مختلف را انجام داد. افرادی که دچار کم شنوایی هستند را می توان به واسطه این تست به راحتی مورد بررسی قرار داد و مشکلات مربوط به شنوایی آن ها را ارزیابی کرد. در اغلب مواقع از تست abr و تفسیر تست abr برای نوزادان و کودکانی که توانایی واکنش به صداها و فرکانس های مربوطه را ندارند استفاده می شود.

پاسخ تست abr

زمانی که شما از تفسیر تست abr استفاده می‌کنید این احتمال وجود دارد که هر کدام از نتایج با  شرایط خاص برای شما مشخص شود مانند تفاوتی که شما برای وقفه مطلق بین دو گوش برای موج  V در طولانی مدت در نظر بگیرید. یا تفاوتی که برای پیک بین دو گوش از موج I-V در طولانی مدت بدست می اید.

وقفه ها از مواردی هستند که در تفسیر تست ها مورد بررسی قرار می گیرند. وقفه مطلق موج V که برای طولانی تر از داده های اصلی ارزیابی می شود .وقفه مطلق موج های I-III، I-V و III-V که در طولانی تر از داده های اصلی مورد بررسی قرار می گیرد.

شما باید بدانید که بهتر است دقت بالایی را برای تفسیر تست abr ما بین ۷۰ تا ۹۰ درصد برای یک تشخیص درست در نظر بگیرید، به این دلیل که عملکرد مغزی به تومور های کوچک چندان حساسیت ندارد و بسیاری از بیمارانی که به هر دلیل به تومور مبتلا هستند بعد از ۶ ماه این آزمون را اگر تکرار نمایند می توانند پاسخ مناسب تری را دریافت نمایند.

تشخیص تست abr چگونه است ؟

در مورد ارزیابی تست abr شما می توانید انجام آن را از انتهای گوش داخلی در نظر بگیرید که صددرصد می‌تواند اطلاعات قابل قبولی را در مدت زمان واقعی به واسطه جریان خون در گوشه داخلی به نمایش بگذارد که عمدتا به خاطر عدم خون رسانی است که برخی از افراد با کم شنوایی روبرو می شوند که البته با عمل جراحی می توان این مشکل را برطرف کرد.

 در مورد اهمیت تفسیر تست abr برخی از افراد این تست را یکی از تست های عالی شنوایی سنجی در نظر می‌گیرند که شما می‌توانید به واسطه آن بسیاری از نوزادان و افرادی که به هر دلیلی با مشکلات مغزی روبه‌رو هستند را با این نوع تست شنوایی مورد ارزیابی قرار دهید.

تشخیص تست abr چگونه است ؟

در مورد ارزیابی تفسیر تست abr می توانید پاسخ شنیداری مغز را به عنوان یک تست شنوایی در نظر بگیری؛ چرا که کودک می تواند آهسته این صدا را نیز به راحتی تشخیص دهد و به همین دلیل است که شما تشخیص بالایی را در حوزه توانایی آن می توانید در نظر بگیرید.

 عصب شنوایی کودک با توجه به اثرات گوناگون می تواند به راحتی تشخیص قابل قبولی را به وجود بیاورد؛ چرا که به واسطه انواع صدا که از طریق گوش عصب شنوایی کودک را تحریک می کند، شما می توانید سیگنال عصبی خاصی را در نظر بگیرید و به واسطه شدت صدا سطح شنوایی کودک در یک محدوده مشخص در نظر بگیرید.

برای نوزادان تست abr الزامی است !

 توصیه می‌کنیم از تفسیر تست abr برای نوزادان تازه متولد شده در آزمایش غربالگری سلامت شنوایی غافل نشوید به این علت که برخی از کودکانی که در سنین بزرگتر ممکن است به کم‌ شنوایی مشکوک شوند نیز می توانند از طریق یک آزمایش شنوایی معمولی در دو نوع کاهش شنوایی انتقالی و کاهش شنوایی حسی عصبی در مورد درجه شنوایی خود مطمئن شوند که در مورد کاهش شنوایی انتقالی معمولا بسیاری از مشکلات ممکن است به گوش خارجی مربوط می‌شود و در مورد کاهش شنوایی حسی عصبی این مشکل به عصب گوش داخلی مربوط است.

چگونه می توان از تفسیر تست abr برای کودک استفاده کرد ؟

اما ممکن است برخی از افراد با این سوال روبرو شوند که چگونه می توان از تفسیر تست abr برای کودک استفاده کرد. بهتر است زمانی که کودک در حال خوابیدن است شما به تست abr بپردازید و این نکته را به خاطر داشته باشید که قبل از این کار به هیچ عنوان به غذا دادن کودک نپردزاید و توجه داشته باشید که کودک باید هر چه سریعتر بخوابد تا شما بتوانید این تست را انجام دهید؛ چرا که کودک باید خسته و گرسنه بیدار شود تا شما این تست را به راحتی بتوانید انجام دهید. البته برای کودکانی که شش ماهه هستند،  ممکن است این تست را با آرامش بخش انجام دهند تا کودک بتواند ساکت و آرام بماند. سعی کنید از انواع اسباب بازی و یا وسایلی که می‌تواند کودک را سرگرم کند برای انجام این تست غافل نشوید و حتما نوشیدنی مناسبی را  برای کودک به همراه داشته باشید.

 برای کودکانی که از از 4ماه کمتر دارند 2 ساعت قبل از انجام تست از انواع غذای جامد و یا شیر مادر استفاده نشود و برای کودکانی که بیشتر از شش ماه دارند 6ساعت قبل از آزمایش این موارد را باید رعایت نمایند.

چگونه می توان از تفسیر تست abr برای کودک استفاده کرد ؟

سخن پایانی !

ما در این مقاله قصد داشتیم تا شما را در مورد تفسیر تست abr آشنا کنیم؛ چرا که امروزه متاسفانه شما با انواع مشکلات شنوایی روبه‌رو هستید که اگر از همان ابتدای کودکی به این مسائل پرداخته شود شاید در بزرگسالی با درجه شنوایی بسیار پایین در بسیاری از افراد بزرگسال روبرو نشویم و به همین دلیل ما توصیه می کنیم چنانچه به هر دلیل با کم شنوایی فردی را می شناسید، هر چه سریعتر به خرید سمعک ترغیب کنید.

خرید انواع سمعک مناسب باعث می شود تا فرد بتواند از مشکلات بیشتر شنوایی جلوگیری به عمل آورد و توجه داشته باشید که آزمایش و تست  مورد نظر حدودا یک ساعت ممکن است طول بکشد که البته این آزمایش ممکن است به رفتار کودک مربوط باشد. این نکته را در پایان باید به خاطر داشته باشید که این تست از جمله تست های بی خطری است که به هیچ عنوان عوارض جانبی ندارد و شما می توانید حتی در مورد مزایای آن از پزشک معالج اطلاعات قابل قبولی را کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *