آشنایی با ویژگی های سمعک استخوانی

ویژگی های سمعک استخوانی

ویژگی های سمعک استخوانی

آیا به دنبال شناخت ویژگی ‌های سمعک استخوانی هستید؟ آیا می‌خواهید بدانید که کاندید این نمونه از سمعک‌ها می‌باشید؟ شما به عنوان کسی که قصد خرید سمعک استخوانی دارید، آیا می‌دانید این سمعک ها جزو چه دسته‌ای از سمعک‌ها محسوب می‌شود؟ سمعک یک نوع دستگاه پیشرفته جهت بهبود شنوایی افراد کم شنوا می‌باشد. اما این سمعک‌ها در مدل.های مختلفی چون سمعک‌های استخوانی به تولید می‌رسند. این مدل از سمعک‌ها، جزو مدل ‌هایی محسوب می‌شوند که تمام قطعات آن‌ها در قسمت پشت گوش قرار خواهد گرفت. این سمعک قادر است صدا را به ارتعاشات خاصی تبدیل نماید و این ارتعاشات توسط استخوان پشت سر وارد گوش خواهند شد. البته ناگفته نماند که روش انتقال صدا به گوش در سمعک‌های استخوانی با تمامی سمعک‌های دیگر متفاوت است. اما در ادامه جهت آشنایی با ویژگی ‌های سمعک استخوانی برای شما عزیزان مطالب بیشتری را ارائه خواهیم داد.
ویژگی های سمعک استخوانی چیست ؟ سمعک های استخوانی به عنوان یکی از سمعک های پرکاربردی می باشد که اکثر افراد کم شنوا از آن استفاده می کنند. اما شده تا به حال از خود بپرسید چرا از سیستم های شنوایی استخوانی استفاده کنیم؟ مزایا یا ویژگی های سمعک استخوانی چیست؟ سمعک های استخوانی بیشتر برای افرادی مناسب هستند که حداقل یک گوش داخلیشان دارای عملکرد طبیعی می باشد. این سمعک های پیشرفته با ارسال لرزش صوتی به گوش داخلی از طریق استخوان جمجمه، باعث انتقال صدا و افزایش قدرت شنیداری افراد می شوند.
در بسیاری از افراد به دلیل وجود مشکلات گوش میانی و کانال گوش امواج صوتی و سیگنال ها به گوش داخلی امکان پذیر نخواهد بود. پس سمعک های داخل گوش و … ناکارآمد خواهند بود و این سمک های استخوانی بهترین گزینه برای این افراد به شمار می روند. اما محبوبیت سمعک های استخوانی در مزیت های بسیاریست که دارد پس در ادامه با ویژگی سمعک استخوانی بیشتر آشنا شوید.
• این نوع سیستم شنوایی مناسب کسانی است که حداقل یک گوش داخلی با عملکرد طبیعی دارند.
• مناسب برای افرادی که کاهش شنوایی انتقالی دارند و به گونه ای گوش های خارجی یا میانی آن ها صدا را به درستی منتقل نخواهد کرد.
• مهم ترین ویژگی سمعک استخوانی این است که این مدل سمعک ها قابلیت ارسال لرزش صوتی به گوش داخلی از طریق استخوان جمجمه را دارند. اما مهمتر از قابلیت ارسال، حذف مشکلات خاص می باشد.
• در افرادی که مشکلات گوش میانی و کانال گوش مانع از رسیدن امواج صوتی و سیگنال ها به گوش داخلی می شوند، این سمعک باعث انتقال صدا از طریق جمجمه ها می شود.
• سمعک های استخوانی را می توان برای کودکان و بزرگسالانی که ناهنجاری های شدید گوش خارجی یا میانی دارند استفاده نمود.

 

ویژگی های سمعک استخوانی

بهترین ویژگی سمعک استخوانی

• مهمترین ویژگی های سمعک استخوانی افزایش صدا در محیط شلوغ است. این سمعک پیشرفته با قابلیت بالایی که دارد می تواند به خوبی شنوایی در محیط های پر سر و صدا را به وضوح افزایش دهد. خرید سمعک توسط ادیولوژیست و بعد از اعلام نتیجه تست شنوایی سنجی تجویز می شود.
• با کمک سمعک های استخوانی علاوه بر بهبود درک گفتار، صدای زمینه نیز به وضوح به گوش افراد می رسد.
• با استفاده از سمعک های استخوانی، مجرای گوش شما باز می ماند که در این صورت قطعا احساس بسیار بهتری دارید.
• از دیگر ویژگی های سمعک استخوانی که مشکلات ناشی از عفونت گوش و آلرژی در اثر استفاده از سمعک های داخلی می باشد. بسیاری از افرادی که از سمعک های داخل گوش استفاده می کنند، با آلرژی و همچنین عفونت مواجه خواهند شد.
• نحوه انتقال صدا در سمعک استخوانی عالی است. چرا که باعث درک 360 درجه از صدا و جهت یابی درست خواهد شد.
• این سمعک ها علی رغم پیشرفته بودن دارای قیمت مناسبی هم هستند و کاربران می توانند با خیال آسوده بدون دغدغه هزینه های بالای سمعک آن را خریداری کنند.
• شاید تنوع سمعک های استخوانی جزو دیگر ویژگی های سمعک استخوانی به شمار رود. این تنوع قطعا حق انتخاب بیشتری به مخاطب می دهد و چه بسا هر یک به صورت جداگانه مزایایی خواهند داشت.
• استفاده راحت تر و بهتر نیز می تواند جزو مزیت های مهم این دستگاه کاربردی به شما رود.
• در افرادی که به دلیل مشکلات مادرزادی یا در اثر سانحه ای گوششان مسدود شده استفاده از این مدل سمعک ها بهترین راهکار است.

 

بهترین ویژگی سمعک استخوانی

انواع سمعک استخوانی

پس از آشنایی با ویژگی سمعک استخوانی بهتر است اطلاعات کامل تری نیز درباره انواع سمعک های استخوانی کسب کنید. این سمعک های پیشرفته اگرچه خود جزو دسته ای از انواع سیستم های کمک شنوایی محسوب می شوند؛ اما خود نیز با توجه به قابلیت ها و حتی طراحی ظاهری دارای انواع مختلفی هستند که پس از تجویز پزشک و انجام تست های شنوایی می توانید از ویژگی های خوب انواع آن بهره ببرید. انواع سمعک استخوانی  عبارت است از:

سمعک استخوانی تلی

یکی از رایج ترین انواع سمعک های استخوانی شامل سمعک های تلی می باشد. این نوع از سمعک های استخوانی طراحی ویژه ای دارند و بهترین گزینه برای استفاده نوزادان و کودکان می باشند. چرا که با توجه به طراحی خاص این سمعک ها داخل گوش قرار نمی گیرند که به سختی این کار انجام شود. اما تنظیم آن ها نیز به راحتی صورت می گیرد.

• سمعک استخوانی هدباندی

دیگر سمعک های پرکاربرد استخوانی نیز شامل سمعک‌ های هدباندی می باشد. این مدل سمعک ها یک باند کشی دارند که سمعک را در محل مورد نظر نگه می دارد. این مدل از سمعک ها نیز همانند سمعک های استخوانی تلی برای کودکان گزینه عالی هستند.

• سمعک استخوانی قابل کشت

شاید پیشرفته ترین و پرکاربردترین نوع سمعک استخوانی همین سمعک های قابل کشت باشد. این سمعک ها نسبت به دیگر مدل ها هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ شکل ظاهری بهتر است. در واقع طی یک عمل جراحی این مدل سمعک استخوانی در محل مورد نظر کاشته می شود و مزیت خوب آن ها غیرقابل دید بودنشان می باشد. از کودکان بالای ۵ سال به بعد می توانند از این سمعک پیشرفته استفاده نمایند.

• سمعک استخوانی عینکی

دیگر سمعک استخوانی شامل مدل عینکی آن است که این مدل نیز طرفداران بسیار زیادی دارد. از ویژگی های سمعک استخوانی عینکی می توان به مدل آن ها اشاره کرد. چرا که متشکل از یک عینک هستند که در انتهای دسته ها به کار می رود. بهتر است افرادی بالای ۹ سال از این سمعک ها استفاده کنند. توجه داشته باشید که آشنایی با ویژگی های سمعک استخوانی و مدل های مختلف آن به شما کمک می کند تا بهترین مدل مناسب را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *