ویژگی های سمعک دیجیتال و بررسی آنها

ویژگی های سمعک دیجیتال

قصد داریم در این مطلب راجع به ویژگی های سمعک دیجیتال صحبت کنیم. سمعک به عنوان مهم ترین ابزار برای افراد کم شنوا محسوب می شود. سمعک ها بی نظیرترین تجهیزاتی هستند که برای این افراد به نحو احسنت توسط برندهای مطرح تولید شده است. آگاهی از ویژگی های سمعک دیجیتال باعث می شود که انتخاب بهتری داشته باشید.

ویژگی های سمعک دیجیتال

ویژگی های سمعک دیجیتال چیست؟ افراد کم شنوا دارای اختلالات شنوایی بسیار سختی هستند، که زندگی را برای آن ها دشوار کرده است. اختلال کم شنوایی برای افراد عادی قابل درک نیست اما برای افراد مبتلا به آن بسیار اضطراب آور و دردناک است. زیرا کیفیت ارتباط با سایرین را کاهش می دهد. به همین دلیل نباید افرادی که دارای این مشکل هستند را قضاوت کنید. مشکل این افراد تنها کم شنوایی نیست. بلکه مشکلاتی مانند عدم تعادل در راه رفتن، خوردن، خوابیدن و حتی استراحت کردن را ایجاد می کند. به همین دلیل خرید سمعک به عنوان یک راه حل مناسب شناخته می شود.

در سال های نه چندان دور استفاده از سمعک های قدیمی و پشت گوشی متداول بود. این نوع از سمعک ها ظاهر چندان مطلوبی نداشتند و بکارگیری از آن ها برای نوجوانان و جوانان ناخوشایند بود. اما از زمانی که سمعک های دیجیتال وارد عرصه شدند انقلابی در این حوزه به وجود آمد. سمعک های دیجیتال طراحی شده با کمک علم پزشکی جدید توانسته اند جایگاه ویژه ای را در میان افراد به دست آوردند. این سمعک ها از ویژگی های منحصر به فرد از جمله طراحی دیجیتال بهره می برند و دارای تقویت صدای بی نظیر و عالی می باشند.

از زمانی که این سمعک ها تولید شده اند باعث شده که سمعک های قدیمی از رده خارج شوند و افراد کمتری تمایل به استفاده از آن ها پیدا کنند. نمی توان گفت که سمعک دیجیتال به طور کلی شنوایی افراد را باز می گرداند، ولی در تقویت حس شنوایی افراد کم شنوا بسیار موثر است. خرید سمعک باید بعد از انجام تست شنوایی سنجی انجام شود.

سمعک دیجیتال

از بهترین ویژگی های سمعک دیجیتال می توان به موارد مهمی اشاره کرد. انواع سمعک های دیجیتال می توانند تقویت صدای بسیار عالی و منحصر به فرد را برای افراد کم شنوا ارائه دهند. از جمله مهم ترین این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تغییر اتوماتیک صدا در ورودی های مختلف صدا
  • تنظیم سمعک در کانال تراکمی و باند فرکانسی
  • سیستم حذف مشکلاتی مانند سوت کشیدن
  • سیستم بهبود گفتار و کاهش نویز یا صداهای اضافه
  • تقویت میکروفون های سمعک
  • ارتباط با وسایل بلوتوث دار مانند موبایل
  • اتصال با لوازم جانبی سمعک ها مانند تلویزیون
  • یادگیری از محیط و تنظیم بر اساس
  • استفاده از مدارهای حذف وزوز گوش

سمعک دیجیتال

 

انواع سمعک های دیجیتال ، نسل جدیدی از سمعک را به بازار عرضه کرده است، که قابل مقایسه با هیچ یک از انواع سمعک های دیگر نمی باشد. با استفاده از انواع سمعک دیجیتال، می توانید شاهد ارتقا کیفیت زندگی خود باشید. در مطالب گذشته تحت عنوان ” معرفی انواع سمعک از نظر تکنولوژی ” به بررسی سمعک های هوشمند و دیجیتال پرداختیم.  

سمعک دیجیتال چگونه کار می کند؟

یکی از رایج ترین سوالاتی که در رابطه با سمعک دیجیتال وجود دارد، این است که این سمعک ها چگونه کار می کند؟ بعد از معاینه پزشک و انجام تست شنوایی سنجی و تجویز سمعک، سمعک های دیجیتال به دلیل آنکه نوع پیشرفته ای از این محصول می باشند، به صورت خودکار می توانند بهترین راندمان و عملکرد را داشته باشند. همانطور که می دانید، صداهایی که در اطراف ما وجود دارند در آستانه های مختلفی هستند. سمعک های دیجیتال باعث می شوند که تمام صداها را در یک سطح ثابت بشنوید. قدرت صداهای ضعیف را بیشتر و قدرت صداهای بلند را کمتر می کند. به نحوی که گوش فرد آسیب نبیند. به این ترتیب سمعک های دیجیتال جایگزین بسیار خوبی برای سمعک های قدیمی شده است و افراد در هر محیط با هر صدایی که در اطراف آن ها وجود داشته باشد، می توانند سازگار شوند، زیرا این سمعک ها با بهترین ویژگی های سمعک دیجیتال قادر هستند تا تقویت صدای هر محیط را برای افراد به صورت خودکار تنظیم کنند.

قیمت سمعک های دیجیتال به چه صورت است؟

برندهای گوناگونی تلاش کرده اند تا بتوانند به روزترین و با کیفیت ترین نوع سمعک های دیجیتال را تولید و روانه بازار کنند. به این ترتیب قیمتی که برای سمعک های دیجیتال در نظر گرفته شده، در هر برند متناسب با متریال و جنسی که در ساخت سمعک ها به کار برده شده، متفاوت است. بر این اساس نمی توان قیمت دقیقی را مدنظر قرار داد. ولی می توان گفت که قیمت سمعک های دیجیتال در برندهای مطرح وابسته به جنس و کیفیتی که دارد، از 3 میلیون تومان آغاز شده و تا 15 میلیون تومان ادامه پیدا می کند. همچنین بهتر است بدانید که به دلیل نوسانات قیمت، این هزینه ها یکسان نیست.

هر زمانی که نیاز داشتید برای تهیه سمعک دیجیتال اقدام کنید، تنها کافی به سایت برندهای معتبر مراجعه کنید، و راجع به قیمت به روز این محصول اطلاعات لازم را به دست آورید. ” طوس کلینیک ” یکی از بهترین کلینیک های شنوایی سنجی در تهران ، علاوه بر ارائه خدمات تخصصی در این حوزه ، اقدام به فروش محصولات تخصصی از جمله سمعک می کند.

قیمت سمعک های دیجیتال به چه صورت است؟

 

چرا سمعک دیجیتال پرطرفدار است؟

وقتی سمعک دیجیتال را تهیه کنید و یکبار آن را در گوش خود بگذارید، خواهید دید که این سمعک شما را با یک دنیای جدید رو به رو می کند. پس قطعا کسانی که این سمعک را امتحان کرده اند، دیگر نمی توانند به سراغ سمعک های ساده تر بروند. همچنین سمعک دیجیتال با ویژگی های منحصر به فردی که ارائه می دهد، جای هیچ سوالی را باقی نمی گذارد. برای تجربه یک زندگی جدید، با وضوح صدای فوق العاده و تجربه یک زندگی عادی، بهتر از بهترین برندهای روز دنیا سمعک دیجیتال را تهیه کنید. نکته مهمی که وجود دارد این است که بعد از خرید سمعک باید آن را متناسب با نیاز و آستانه شنوایی خود تنظیم کنید. این کار به کمک ادیولوژیست انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *