بررسی ویژگی های سمعک نامرئی

ویژگی های سمعک نامرئی

بررسی ویژگی های سمعک نامرئی

تا چه حدی ویژگی های سمعک نامرئی آشنا هستید؟ منظور از سمعک های نامرئی چیست؟ چه پارامترهایی باعث افزایش محبوبیت این سمعک ها می شود؟ آیا سمعک نامرئی برای تمام افراد کم شنوا مناسب است؟ سمعک به عنوان یک نوع دستگاه پیشرفته کوچک برای افراد کم شنوا پس از انجام انواع تست های شنوایی تجویز می شود. این محصول روزه در انواع طرح و مدل های مختلف با برند ساخت شرکت های گوناگون در بازار وجود دارد. اما برخی از مدل های سمعک تنها مختص به استفاده برای بیمارانی با قدرت شنوایی خاص تجویز می شوند.

سمعک نامرئی، همانگونه که از نام آن پیداست به صورت نامرئی بوده و قابل دیده شدن نیست. یکی از مهمترین مزیت های این نوع سمعک ها نیز همین دیده نشدن است که برای بسیاری از افراد این مسئله اهمیت زیادی دارد. اینگونه سمعک ها بر اساس پیشرفت تکنولوژی ساخته شده و چنین قابلیتی دارند که در 24 ساعت شبانه روز مورد استفاده قرار بگیرند. در این جا قصد داریم تا به بررسی ویژگی های سمعک نامرئی بپردازیم.

ویژگی های سمعک نامرئی

ویژگی های سمعک نامرئی چیست و در چه شرایطی باید اقدام به خرید سمعک کرد؟ سمعک نامرئی یکی از پیشرفته ترین و کوچک ترین سمعک های پرفروش در جهان می باشد. درواقع کسی قادر به دیدن این سمعک ها در داخل گوش افراد کم شنوا نیست و محبوبیت زیاد آن ها به دلیل، کیفیت خوب و سایر مزایایی است که از آن بهره می برد.

 • مهمترین ویژگی های سمعک نامرئی زیبایی است این سمعک پرطرفدار دارد. این سمعک ها نسبت به دیگر سمعک های موجود در بازار بسیار زیبا طراحی شده اند.
 • دیگر ویژگی سمعک‌ های نامرئی این است که به هیچ وجه افراد دیگر نمی توانند آن را مشاهده کنند. در این صورت اعتماد بنفس افراد کم شنوا نیز به شدت افزایش می یابد.
 • یکی دیگر از ویژگی های سمعک نامرئی پردازش صدا با بهترین کیفیت می باشد. چرا که سمعک های نامرئی به پرده ی گوش نزدیک هستند و توانایی تولید و پردازش صدا در آن ها نیز به همین واسطه افزایش می یابد.
 • این سمعک ها هرگز فیدبک ایجاد نمی کنند و حتی چنان توانایی دارند که مکان یابی جهت دار انجام دهند.
 • برخی از انواع مدل های سمعک های نامرئی دارای ریموت کنترل هستند که با کمک این ریموت ها می توان تا حدودی برخی از مشخصات و قابلیت های سمعک را کنترل کرد. این مزیت نیز جزو بهترین ویژگی های سمعک نامرئی به شمار می رود.

استفاده از سمعک ها با اپلیکیشن

امروزه سمعک ها با توجه به پیشرفت علم تکنولوژی با قابلیت های بهتر و بیشتر به تولید می رسند که در سمعک های نامرئی اپلیکیشن های مخصوصی وجود دارد که باعث می شود این سمعک ها روی موبایل افراد به راحتی نصب شوند. این قابلیت نیز جزو یکی از پیشرفته ترین ویژگی های سمعک نامرئی به حساب می آید. سمعک های نامرئی را تنها برای کم شنوایی متوسط می توانید استفاده کنید که قطر کانال گوش آن ها مناسب باشد.

دیگر مزیت این سمعک های باکیفیت و پیشرفته درک گفتار بسیار واضح است که افراد می توانند به درستی صداها را تشخیص دهند. حتی این سمعک در جهت یابی درست صداها نیز به خوبی عمل می کند.

 

استفاده از سمعک ها با اپلیکیشن

 

کاربران سمعک های نامرئی چه کسانی هستند ؟

علم همچنان روبه پیشرفت است و هر روز شاهد تولید محصولاتی با قدرت و قابلیت بیشتر هستیم. سمعک نیز جزو محصولاتی به شمار می رود که سال هاست در دسترس انسان ها قرار گرفته است‌. اما در طی همین چندین سال، شرکت های زیادی توانسته اند با استفاده از علم روز، انواع سمعک های مختلفی را با قابلیت های بهتر و متفاوت تر به تولید برسانند. سمعک های نامرئی نیز جزئی از انواع سمعک های بسیار پیشرفته ای است که هم اکنون با قابلیت بالا و ویژگی های عالی در بازار وجود دارد. همین ویژگی های سمعک نامرئی باعث محبوبیت آن شده و افراد کم شنوا به همین دلیل نامرئی بودن دوست دارند از آن ها استفاده نمایند.

نکته بسیار مهم در خصوص استفاده سمعک های نامرئی این است که نمی توان از این مدل سمعک ها برای هر نوع ناشنوایی استفاده کرد. بلکه تنها افراد خاصی با میزان شنوایی خاصی می توانند از سمعک های نامرئی استفاده کنند. با ویژگی های سمعک نامرئی آشنا شدید، حال بهتر است بدانید چه افرادی می توانند از این سمعک ها استفاده نمایند.

 • بیماران کم شنوایی که به طور طبیعی جرم گوش زیادی دارند هرگز نمی توانند از این سمعک ها استفاده کنند. چرا که در اثر ورود جرم به داخل سمعک قطعا خراب خواهد شد.
 • افرادی که به شدت در تمام فواصل سال تعرق می کنند‌. چرا که عرق انسان شور بوده و حاوی نمک است پس بی شک به سمعک خیلی زود آسیب می رساند.

محدودیت های استفاده از سمعک نامرئی

 • معمولا سمعک نامرئی برای افراد سالمند و همچنین افرادی با توانایی حرکتی محدود مناسب نیست. زیرا سمعک های نامرئی با ظرافت بسیار بالایی به تولید می رسند و این افراد قادر به استفاده درست از این نوع سمعک ها نخواهند بود.
 • برای کودکان نیز بهتر است از این نوع سمعک ها استفاده نکنید. زیرا مجرای گوش کودکان در حال تغییر بوده و قطعا باید سمعک نیز در دوره های مختلف تعویض گردد. این مسئله هزینه بر خواهد بود و اقتصادی نیست.
 • افرادی که با کم شنوایی شدید تا عمیق مواجه هستند نیز نمی توانند از این سمعک ها استفاده کنند. چرا که این نوع سمعک ها تنها قابلیت پوشش کم شنوایی در درجات ملایم تا متوسط را خواهند داشت. میزان کم شنوایی با انجام تست شنوایی سنجی تشخیص داده می شود.

 

محدودیت های استفاده از سمعک نامرئی

 

نکات مهمی در خصوص سمعک های نامرئی

سمعک های نامرئی تکنولوژی جدید در دنیای سمعک ها هستند‌ که قابلیت های بسیاری دارند. ویژگی های سمعک نامرئی پارامترهایی بودند که باعث افزایش محبوبیت این سمعک ها در بین کاربران شد. اما قبل از خرید سمعک  یا استفاده از این سمعک ها بهتر است نکاتی را به عنوان راهنمای خرید مورد توجه قرار دهید.

 • توجه داشته باشید که سمعک های نامرئی را مطابق با مجرای گوش افراد می سازند‌ که در این صورت مجرای گوش افراد کم شنوا بایستی حداقل فضای لازم را داشته باشد.
 • برای قرار دادن قطعات سمعک نامرئی به داخل پوسته باید دقت زیادی به خرج دهید و شرایط و فاصله استاندارد را نیز رعایت کنید.
 • این سمعک ها همگی دارای یک دسته کوچک از جنس نخ ماهیگیری هستند که می توان با کمک این نخ ها سمعک را داخل گوش قرار داد و یا بیرون آورد.
 • برخی از این سمعک ها در دو گوش قادر هستند تا به صورت بی سیم با یکدیگر ارتباط بگیرند.
 • بهتر است با هر بار استفاده به خوبی سمعک را بررسی و تمیز کنید که مبادا جرم گرفته باشد.
 • هرگز سمعک را در معرض آب قرار ندهید و در صورت استحمام نیز آن را از گوش در بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *